Wybierz swój region: Wszystkie regiony Skierniewice Rawa Mazowiecka Żyrardów Brzeziny

Piątek, 20 lipca 2018
Masz problem, widzisz coś, co powinni zobaczyć inni - skontaktuj się 727 011 111 lub kontakt@glossk.pl
REKLAMA
jhm skierki

ŻYRARDÓW: Wspólne pasje ich łączą

06.09.2017 - Żyrardów - Kultura

Małżeństwo artystów, tworzą pod jednym dachem, ale każde z nich musi mieć swoją przestrzeń. Jak na artystę przystało mają silne poczucie indywidualizmu. Przyroda i siły natury są ich inspiracją.

Adam Pilorz  studiował w Instytucie Wychowania Artystycznego UMCS w Lublinie. Dyplom z wyróżnieniem z malarstwa uzyskał w pracowni prof. Mariana Stelmasika w 1986 r. Zajmuje się malarstwem, fotografią, rysunkiem, projektowaniem graficznym, DTP, aranżacją ekspozycji muzealnych oraz projektowaniem wnętrz. - Interesują mnie tradycyjne dla malarstwa aspekty: faktura, kolor, światło.

Wioletta Pilorz jest absolwentką Państwowego Liceum Sztuk Plastycznych im. Wojciecha Gersona w Warszawie i Wydziału Artystycznego UMCS w Lublinie. W 1986 r. dyplom z  wyróżnieniem w Pracowni prof. Mariana Stelmasika. Artysta plastyk, wystawiennik, fotografik, pedagog. - Urodziłam się w Jaworze, ale od pół wieku jestem mieszkanką Żyrardowa.  
Małgorzata Piekarska

Więcej na temat twórczości artystów można będzie przeczytać w najnowszym wydaniu tygodnika „Głos Żyrardowa i Okolicy” (7.09)

Komentarze

Dodaj komentarz