Wybierz swój region: Wszystkie regiony Skierniewice Rawa Mazowiecka Żyrardów Brzeziny

Wtorek, 22 stycznia 2019
Masz problem, widzisz coś, co powinni zobaczyć inni - skontaktuj się 727 011 111 lub kontakt@glossk.pl
REKLAMA
JHM skce 2019
JHM Skce Reym 2019
Brzeziny 2019
JHM Okrzejówka 2019.01.09

„Wytrzymałość policjantów właśnie się wyczerpała”

08.11.2018 - Żyrardów - Wiadomości

W całej Polsce policjanci masowo biorą zwolnienia lekarskie. Domagają się godnego traktowania. Jak się nieoficjalnie dowiedzieliśmy, również w żyrardowskiej komendzie wielu funkcjonariuszy przebywa na zwolnieniach. Oni zasługują na spełnienie postulatów.

– Na L4 są policjanci z ruchu drogowego, oddziału interwencyjne, wykroczeń i innych wydziałów. W tych trzech pierwszych bodajże 100 procent jest na zwolnieniach. Pozostałe wydziały częściowo – mówi funkcjonariusz, któremu obiecaliśmy zachować anonimowość.

W Polsce trwa cichy protest policjantów. Może będzie skuteczniejszy niż ogromna 30-tysięczna manifestacja, która odbyła się miesiąc temu w Warszawie. Funkcjonariusze domagają się odmrożenia waloryzacji wynagrodzeń, wprowadzenia płatnych nadgodzin i służby w dni świąteczne, płatnych 100 proc. zwolnień lekarskich do 30 dni w ciągu roku, przywrócenia uprawnień emerytalnych oraz wzrostu uposażeń o 650 złotych brutto.

Sytuacja staje się coraz bardziej poważna. Krążą plotki, że policjanci mają być skoszarowani i wysłani do zabezpieczenia Święta Niepodległości w Warszawie. Komenda Główna Policji na swojej stronie internetowej dementuje pogłoski i zapewnia, że nie ma takich planów.

W związku z sytuacją Rafał Jankowski, Przewodniczący Zarządu Głównego NSZZ Policjantów napisał do Joachima Brudzińskiego, Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji o pilne spotkanie. Na stronie internetowej związku czytamy list Jankowskiego: – Nikt nie ma też wątpliwości, że wytrzymałość policjantów właśnie się wyczerpała. Swoje żniwo zbierają dziś ogromne przemęczenie i stres, ale również lekceważenie nawarstwiających się od lat problemów i niespełnione obietnice. Przedstawiciele obecnej władzy obiecywali policjantom godne uposażenia i przywrócenie niesłusznie odebranych uprawnień przez poprzednie rządy.

W Komendzie Powiatowej Policji w Żyrardowie nie komentują informacji, jakie uzyskaliśmy od jednego z mundurowych. Pytaliśmy też, jak komenda radzi sobie z brakami kadrowymi. St. asp. Agnieszka Ciereszko rzecznik prasowy żyrardowskiej komendy odsyła nas z pytaniami do KGP: – Ze względu na dobro służby i bezpieczeństwa, niestety, nie mogę udzielić informacji na temat ilości patroli i zwolnień w naszej jednostce.

wsz

Komentarze

Dodaj komentarz