Wybierz swój region: Wszystkie regiony Skierniewice Rawa Mazowiecka Żyrardów Brzeziny

Środa, 16 stycznia 2019
Masz problem, widzisz coś, co powinni zobaczyć inni - skontaktuj się 727 011 111 lub kontakt@glossk.pl
REKLAMA
JHM skce 2019
JHM Skce Reym 2019
Brzeziny 2019
JHM Okrzejówka 2019.01.09

Tragedia w szkole. Czternastolatek uszkodził koledze odbyt fletem

09.04.2018 - Żyrardów - Prawo i bezprawie

Do zdarzenia doszło przed świętami, 23 marca w Szkole Podstawowej w Piekarach. Chłopiec został brutalnie potraktowany przez rówieśnika podczas zajęć szkolnych. Dyrekcja szkoły problemu nie widzi. Pytana o sytuację dyrektor komentuje: – To były zabawy nastolatków, Kamilowi nic się nie stało. Trzy dni w szpitalu to jeszcze nie koniec świata.

Do tragicznych wydarzeń doszło po dzwonku na lekcję, w męskiej ubikacji, podczas przebierania się w stroje gimnastyczne. Chłopiec próbował o sprawie powiedzieć nauczycielowi, usłyszał: – Nie zawracaj teraz głowy.

Informację o zdarzeniu potwierdza policja. Agnieszka Ciereszko, rzecznik komendanta policji w Żyrardowie informuje: – 24 marca do Komendy Powiatowej Policji w Żyrardowie zgłosiła się kobieta, która zawiadomiła o znęcaniu się fizycznym i psychicznym oraz uszkodzeniu ciała swojego 14-letniego podopiecznego przez innego nieletniego. Do zdarzeń miało dochodzić w jednej ze szkół na terenie gminy Mszczonów. Po wykonaniu niezbędnych czynności sprawa została przekazana do Sądu Rejonowego w Żyrardowie (III Wydział Rodzinny i Nieletnich).

– Prowadzone jest postępowanie w tej sprawie, czekamy na wyjaśnienia. Rodzina ma pomoc psychologa, pedagoga i prawnika. Myślimy wyłącznie o dobru dziecka. Jak będzie potrzeba specjalistycznej pomocy jesteśmy do dyspozycji, rodzina może wybrać psychologa i terapię, za którą my zapłacimy. Cały czas jesteśmy w kontakcie, na bieżąco wspiera rodzinę koordynator. Powiadomiliśmy o całej sprawie służby, między innymi mszczonowski ratusz – mówi Agnieszka Karwat, p.o. dyrektora Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Żyrardowie.

Rzecznik Prasowy Sądu Okręgowego w Płocku, sędzia Iwona Wiśniewska-Bartoszewska potwierdza, że do sądu przekazana została sprawa dotycząca uszkodzenia ciała małoletniego Kamila.
Miejscowa prokuratura wszczęła postępowanie pod kątem nie udzielenia dziecku pomocy. Kontrole w szkole zapowiedziało mazowieckie kuratorium.
Anna Wójcik-Brzezińska, Justyna Napierała

Więcej o całej sprawie w czwartkowym wydaniu „Głosu Żyrardowa i Okolicy” oraz "Głosu Skierniewic i Okolicy" 12 kwietnia, e-wydanie dostępne TUTAJ

Komentarze

narodowcy (*.*.203.45) 07.07.2018 Zgłoś naruszenie
Podobno poszkodowany wcześniej dokuczał temu, który to zrobił.
mm (*.*.42.227) 18.04.2018 Zgłoś naruszenie
MASAKRA :/
Dodaj komentarz