Wybierz swój region: Wszystkie regiony Skierniewice Rawa Mazowiecka Żyrardów Brzeziny

Środa, 16 stycznia 2019
Masz problem, widzisz coś, co powinni zobaczyć inni - skontaktuj się 727 011 111 lub kontakt@glossk.pl
REKLAMA
JHM skce 2019
JHM Skce Reym 2019
Brzeziny 2019
JHM Okrzejówka 2019.01.09

Święta spędzili w areszcie

29.12.2018 - Rawa Mazowiecka - Prawo i bezprawie

Czterech mieszkańców powiatu rawskiego trafiło do policyjnego aresztu. Dwaj z nich usłyszeli już zarzuty. Są podejrzewani o posiadanie środków odurzających.

Był drugi dzień świąt (25.12). Rawscy kryminalni patrolowali miasto. Około godziny 23.00 na jeden ze stacji benzynowych zauważyli zaparkowanego opla corsę. Na widok mundurowych pasażer auta zaczął wykonywać gwałtowne ruchy. To wzbudziło czujność funkcjonariuszy. 

– Policjanci wylegitymowali trzech pasażerów siedzących w aucie. Okazali się nimi mieszkańcy powiatu rawskiego w wieku 24, 24 i 21 lat – mówi Karolina Sokołowska, rzecznik prasowy KPP w Rawie Mazowieckiej. – W tym czasie do samochodu podszedł kierowca, 23-letni mężczyzna.

Podczas kontroli, mundurowi ujawnili przy najmłodszym z mężczyzn około pół grama suszu roślinnego. Badanie testerem wykazało, że jest to marihuana.

– Ponadto, pod jednym z siedzeń policjanci znaleźli metalową puszkę z białym proszkiem i białymi kryształkami. W tym przypadku tester wskazał, że zawierają one metaamfetaminę – dodaje nadkom. Sokołowska. – Funkcjonariusze zabezpieczyli ponad 5 gramów tej substancji.

Do czasu wyjaśnienia wszystkich okoliczności tej sprawy, wszyscy mężczyźni zostali zatrzymani w policyjnym areszcie. Dzień później, 26 grudnia dwaj zatrzymani usłyszeli zarzuty.

– 21-latek usłyszał zarzut posiadania i udzielania środków odurzających, a 23-latek posiadania środków odurzających – wyjaśnia rzeczniczka rawskiej komendy. - Za przestępstwa te grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności.  

aka, fot. KPP w Rawie

Komentarze

Dodaj komentarz