Wybierz swój region: Wszystkie regiony Skierniewice Rawa Mazowiecka Żyrardów Brzeziny

Środa, 16 stycznia 2019
Masz problem, widzisz coś, co powinni zobaczyć inni - skontaktuj się 727 011 111 lub kontakt@glossk.pl
REKLAMA
JHM skce 2019
JHM Skce Reym 2019
Brzeziny 2019
JHM Okrzejówka 2019.01.09

Prezydent powołał swoich zastępców

07.01.2019 - Żyrardów - Wiadomości

Prezydent Żyrardowa Lucjan Chrzanowski powołał swoich dwóch zastępców. Nie udało się jednak pogodzić PiS-u z PO. Pierwszym zastępcą został wybrany Łukasz Choiński z PiS-u (kandydat na prezydenta w ostatnich wyborach), drugim Sylwester Osiński radny Rady Miasta, który uzyskał mandat z komitetu wyborczego Lucjana Chrzanowskiego.

Z nieoficjalnej informacji wynika, że prezydent podpisał rozporządzenia w tej sprawie w ubiegły piątek (4 stycznia). Obaj nowi zastępcy pracę w ratuszu rozpoczną w poniedziałek (7 stycznia).

Tym samym nastąpił koniec marzeń Lucjana Chrzanowskiego o odpolitycznienie ratusza. Ten, zaraz po wygranej w wyborach wielokrotnie apelował do wszystkich partii politycznych, ugrupowań i stowarzyszeń o ponadpolityczną współpracę. Dlatego zapraszał do współrządzenia zarówno polityków PiS-u jak i Koalicji Obywatelskiej (czyli m.in. PO). Kompromis okazał się jednak zbyt trudny do osiągnięcia.

– Myślę, że źle się stało, że PO nie ma w ratuszu. Mieliśmy bardzo dobrych kandydatów na wiceprezydenta: Genowefę Milczarek, Grzegorza Obłękowskiego i Jerzego Naziębło. Niestety ugrupowanie postawiło warunek, by w koalicji nie było PiS-u, a prezydent dokonał wyboru – komentuje powołanie wiceprezydentów Ryszard Chudzik z PO.

Pracę w ratuszu kończy dotychczasowy zastępca Dariusz Kaczanowski, tym samym odchodząc z polityki (taką deklarację złożył w wywiadzie dla "Głosu" po wyborach samorządowych).

AW

Więcej na ten temat w najnowszym wydaniu "Głosu Żyrardowa i Okolicy" w czwartek, 10 stycznia

Komentarze

Dodaj komentarz