Wybierz swój region: Wszystkie regiony Skierniewice Rawa Mazowiecka Żyrardów Brzeziny

Sobota, 15 grudnia 2018
Masz problem, widzisz coś, co powinni zobaczyć inni - skontaktuj się 727 011 111 lub kontakt@glossk.pl
REKLAMA
jhm glowna2
brzeziny
brukbet
jhm glowna3
jhm glowna1

Posiedzenie w pampersach?

06.12.2018 - Skierniewice - Wiadomości


W Skierniewicach radny pyta przewodniczącego, czy może opuścić salę obrad, by skorzystać z toalety. – Sesja to poważne wydarzenie w poważnym mieście – mówi Andrzej Melon, przewodniczący lokalnego parlamentu. Coś jednak z powagą podczas drugiego w tej kadencji (29.11) posiedzenia najwyraźniej szwankowało.

Marek Pastusiak pyta o podstawę prawną, która dała przewodniczącemu możliwość zobowiązania radnych do tego, by pytali o zgodę na wyjście z sali obrad. W konsekwencji podobnego oczekiwania doszło bowiem do kuriozalnej sytuacji, gdy młody radny zastosował się do komunikatu przewodniczącego wprost.

– Wydaje mi się, że przewodniczący nie ma prawa wydawać podobnych poleceń – grzmiał Pastusiak.

– Nie żądałem a prosiłem. Dobry obyczaj mówi, że prowadzącemu obrady powinno się zgłaszać wyjście z posiedzenia. Podczas  głosowania muszę wiedzieć, czy ktoś jest na sesji, czy już nie – wyjaśnia Andrzej Melon, przewodniczący rady.

Temat wydał się radnym na tyle ważki, że kolejni przedstawiali swoje oceny, a nawet postulaty, pozwalające wypracować kompromis.

anw


Cały artykuł na temat drugiej kuriozalnej sesji rady miasta znajduje się w najnowszym wydaniu (6.12) "Głosu Skierniewic i Okolicy", e-wydanie dostępne jest TUTAJ

Komentarze

ja (*.*.248.234) 11.12.2018 Zgłoś naruszenie
Hmm głos zawsze znajdzie ważny temat żeby go opisać
SKC.... (*.*.215.182) 11.12.2018 Zgłoś naruszenie
Do tego pismaka wysyła się gotowe art pisane przez osoby które by chciały się czymś ważnym podzielić .Mimo gotowca i tak nic nie pojawia się w gazecie np . tylko na fb . Chyba że jest się kimś ważnym w mieście . ŻENADA JEDNA WIELKA ŻENADA
Dodaj komentarz