Wybierz swój region: Wszystkie regiony Skierniewice Rawa Mazowiecka Żyrardów Brzeziny

Wtorek, 26 września 2017
Masz problem, widzisz coś, co powinni zobaczyć inni - skontaktuj się 727 011 111 lub kontakt@glossk.pl
REKLAMA

Płyćwia czeka na nową remizę

07.09.2017 - Skierniewice - Wiadomości

Pomysł wybudowania nowej remizy pojawił się kilka lat temu. Gmina szukała źródła sfinansowania tej inwestycji, bo to zbyt potężny wydatek, żeby mogła udźwignąć go sama. Unijne środki z PROW byłyby na ten cel idealne. Mieszkańcy Płyćwi liczą, że ich nowa remiza powstanie niebawem.

- Mówiłem od dawna, że jeśli ruszy program Odnowa wsi, to postawię w Płyćwi nową remizę – mówi Zdzisław Tuleja, wójt gminy Godzianów. - Mamy już projekt nowej remizy, jest pozwolenie na budowę, przyłącze energetyczne już jest gotowe, w ciągu kilku dni gotowe będzie przyłącze wodne, właściwie można by już zacząć gdyby były pieniądze. Sam nie dam sobie rady, bo to jest remiza i świetlica, więc koszty będą duże.
Tekst i fot. Beata Pierzchała

Komentarze

zz (*.*.233.102) 12.09.2017 Zgłoś naruszenie
Biorąc pod uwagę, obecną politykę rządu dotyczącą UE, z której w głównej mierze mają pochodzić środki na program "odnowa wsi" szanse na pozyskanie funduszy są niezbyt duże. Większość mieszkańców małych miejscowości popiera politykę zagraniczną obecnego rządu, więc nie powinny być rozczarowania jeśli pieniędzy nie dostanie "nasza piękna ojczyzna".
Dodaj komentarz