Wybierz swój region: Wszystkie regiony Skierniewice Rawa Mazowiecka Żyrardów Brzeziny

Środa, 16 stycznia 2019
Masz problem, widzisz coś, co powinni zobaczyć inni - skontaktuj się 727 011 111 lub kontakt@glossk.pl
REKLAMA
JHM skce 2019
JHM Skce Reym 2019
Brzeziny 2019
JHM Okrzejówka 2019.01.09

Oszustwo „na iluzjonistę”

03.04.2018 - Rawa Mazowiecka - Prawo i bezprawie

Rawscy policjanci poszukują dwóch oszustów. Mężczyźni okradli starszą kobietę. Ich łupem padło 1100 złotych. Mundurowi proszą o pomoc w ustaleniu tożsamości sprawców.

Do niecodziennego zdarzenia doszło 6 grudnia 2017 roku. Z policyjnych ustaleń wynika, że dwóch nieustalonych jak dotąd sprawców obserwowało pokrzywdzoną w chwili, gdy ta pobierała pieniądze w banku.

– Po wyjściu z placówki bankowej jeden z mężczyzn idąc za kobietą wyrzucił z nogawki spodni plik pieniędzy. Następnie zaczepił kobietę pytając czy to nie są jej pieniądze – opisuje sytuację Arkadiusz Chmielewski, zastępca rzecznika prasowego rawskiej KPP. – Kobieta oświadczając, że ma swoje pieniądze okazała je sprawcy. W tym czasie pojawił się drugi mężczyzna, który podszedł do nich i powiedział, że właśnie zgubił swoje pieniądze. Poprosił rzekomego znalazcę oraz kobietę, aby podali mu trzymane w rękach pieniądze do przeliczenia i sprawdzenia, który plik jest jego. W trakcie liczenia pieniędzy należących do kobiety, mężczyzna szybkim ruchem, niezauważenie wyjął część banknotów z pliku, po czym resztę jej zwrócił, informując że to jednak nie jego pieniądze. Zabrał natomiast drugi plik podrzucony przez współsprawcę.

Pokrzywdzona dopiero po powrocie do domu zorientowała się, że została oszukana.

Łupem sprawców padło 1100 zł. Postępowanie w sprawie oszustwa prowadzi zespół do walki z Przestępczością Gospodarczą i Korupcją Wydziału Kryminalnego rawskiej KPP.
– Apelujemy do mieszkańców o zachowanie środków ostrożności przy wszelkich operacjach finansowych, gdyż spektrum działań sprawców przestępstw jest szerokie i niejednokrotnie wiąże się z ich dużym sprytem i pomysłowością – przestrzega asp. Chmielewski.
aka; fot. materiały udostępnione przez KPP w Rawie


W toku postępowania prokurator wyraził zgodę na publikację wizerunków sprawców oszustwa:
* pierwszy mężczyzna - wiek około 45 lat, wzrost około 180 cm, ubrany w granatowa kurtkę, ciemne spodnie, na głowie ciemna czapka,
* drugi mężczyzna (zgłaszający fakt zagubienia pieniędzy) - wiek około 55 lat, ubrany w czarną kurtkę i spodnie, czarna czapka z daszkiem.

Osoby posiadające wiedzę na temat zdarzenia lub jego sprawców proszone są o kontakt z funkcjonariuszami Komendy Powiatowej Policji w Rawie Mazowieckiej (ul. Kościuszki 23). Kontaktować można się również telefonicznie pod numerami: 46 814 81 03 lub alarmowym 997.

Komentarze

Dodaj komentarz