Wybierz swój region: Wszystkie regiony Skierniewice Rawa Mazowiecka Żyrardów Brzeziny

Środa, 16 stycznia 2019
Masz problem, widzisz coś, co powinni zobaczyć inni - skontaktuj się 727 011 111 lub kontakt@glossk.pl
REKLAMA
JHM skce 2019
JHM Skce Reym 2019
Brzeziny 2019
JHM Okrzejówka 2019.01.09

Listonosz co pomaga ludziom

13.04.2018 - Żyrardów - Wiadomości

Uratował życie starszej kobiecie, przyszedł na pomoc noworodkowi, listonosz z sercem to Jarosław Kowalski z Bartnik. To on był pierwszą osobą, która zareagowała w Studzieńcu, kiedy trzymiesięczny chłopiec potrzebował pomocy, bo zawiodła wtedy pijana babcia.

Listonosz akurat rozwoził pocztę, zapukał do drzwi. Nim jednak trafił do rodziny, przed posesją zauważył pijanego bełkoczącego człowieka, jak mówi ów mężczyzna był pijany w dym z częścią twarzy w błocie, za nim leżał jego rower i prosił listonosza o podwózkę do Puszczy.
Później było już tylko gorzej, kiedy wszedł do mieszkania, otworzył pierwsze drzwi, za kolejnymi wyłoniła się babcia w stanie upojenia.
– Bełkotała i gibała się na wszystkie strony – mówi pan Jarosław

Usłyszał jeszcze okropny płacz dziecka, jest bardzo wrażliwy, sam ma dwie małe córeczki. Nie mógł przejść obok tego obojętnie. Płacz był dramatyczny a nagie dziecko leżało w pokoju na wersalce. Listonosz wiedział, że tak tego nie zostawi. Od razu zadzwonił do pracownicy Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej.

Pracownica GOPS-u od razu podjęła temat, powiedziała: – Słuchaj ta matka jest u nas w kolejce, stoi w GOPS -ie. Dobrze ,że zadzwoniłeś, jedziemy do Studzieńca – zapewniła.
jn

Cały artykuł o listonoszu z gminy Puszcza Mariańska w wydaniu "Głosu Żyrardowa i Okolicy" z dn. 12 kwietnia

Komentarze

Dodaj komentarz