Wybierz swój region: Wszystkie regiony Skierniewice Rawa Mazowiecka Żyrardów Brzeziny

Sobota, 15 grudnia 2018
Masz problem, widzisz coś, co powinni zobaczyć inni - skontaktuj się 727 011 111 lub kontakt@glossk.pl
REKLAMA
jhm glowna2
brzeziny
brukbet
jhm glowna3
jhm glowna1

Kolejowy paraliż [AKTUALIZACJA]

06.12.2018 - Skierniewice - Wiadomości

W czwartek (6.12) przez cały dzień występować będą utrudnienia w ruchu kolejowym w związku z protestami społecznymi i zablokowaniem torów. Na bieżąco wprowadzane są zmiany w kursowaniu pociągów. Wprowadzono nadzwyczajne wzajemne honorowanie biletów KM – PKP Intercity. W przypadku opóźnień trwających więcej niż 2 godziny podróżnym będą wydawane poczęstunki.

Szczegóły w komunikacie.

 

PKP Polskie Linie Kolejowe S.A.
Komunikat, 06.12.2018 r., aktualizacja godz. 14:10

Wracają pociągi na trasę Warszawa – Grodzisk Mazowiecki, Kraków, Łódź;

 

O godzinie 14:00 przywrócony został ruch pociągów pomiędzy Warszawą a Grodziskiem Mazowieckim, Krakowem i Łodzią. Możliwe jest kursowanie pociągów przez miejscowość Parzniew. Duże zmiany w rozkładzie spowodowane zablokowaniem przejazdu kolejowo-drogowego będą odczuwalne do końca dnia. Na stacjach i przystankach podawane są bieżące informacje, w pociągach informacji udzielają drużyny konduktorskie.

 

PKP Polskie Linie Kolejowe S.A.
Komunikat, 06.12.2018 r., aktualizacja godz. 12:30

Zmiany w organizacji ruchu na trasie Warszawa – Grodzisk Mazowiecki, Kraków, Łódź;

 

Pracuje specjalny zespół złożony z przedstawicieli zarządcy infrastruktury i przewoźników. Ze względu na zablokowanie przejazdu kolejowo-drogowego w Parzniewie na trasie Warszawa – Grodzisk Mazowiecki, Kraków, Łódź, na bieżąco wprowadzane są zmiany w kursowaniu pociągów. Zarządca infrastruktury oraz przewoźnicy starają się na bieżąco przekazywać informację o sytuacji – wygłaszane są komunikaty na peronach, w pociągach informacji udzielają drużyny konduktorskie.


Odwołane zostały od godziny 11:00 pociągi Warszawa – Łódź Fabryczna – Warszawa. Niektóre pociągi zostały skierowane na trasy zmienione, np. Bielsko-Biała – Gdynia; Kraków – Warszawa; Gdynia – Gliwice zostały skierowane na trasę przez Czachówek.


Jest nadzwyczajne, wzajemne honorowanie biletów Kolei Mazowieckich –  PKP Intercity, na całej sieci kursowania pociągów Kolei Mazowieckich. Honorowanie dotyczy wyłącznie pociągów kategorii TLK i IC przewoźnika PKP Intercity. Pociągi PKP Intercity zatrzymują się na stacjach wyznaczonych w ich rozkładzie jazdy. Obowiązuje wzajemne honorowanie biletów KM, PKP Intercity i ZTM w autobusach i tramwajach ZTM Warszawa i SKM Warszawa w I i II strefie biletowej. Od godz. 11:15 wprowadzone zostaje honorowanie wszystkich ważnych biletów Kolei Mazowieckich – KM w pociągach Warszawskiej Kolei Dojazdowej (WKD) na całej linii WKD. Obowiązuje honorowanie biletów PolRegio w pociągach Kolei Mazowieckich – KM na odcinku warszawa Wschodnia – Skierniewice – Warszawa Wschodnia.

Dworce są przygotowane na przyjęcie podróżnych. W przypadku ewentualnych opóźnień sięgających ponad 120 min pasażerom oczekującym na pociągi będą wydawane poczęstunki.

 

Mirosław Siemieniec
Rzecznik prasowy
PKP Polskie Linie Kolejowe S.A.

Komentarze

Dodaj komentarz