Wybierz swój region: Wszystkie regiony Skierniewice Rawa Mazowiecka Żyrardów Brzeziny

Piątek, 16 listopada 2018
Masz problem, widzisz coś, co powinni zobaczyć inni - skontaktuj się 727 011 111 lub kontakt@glossk.pl
REKLAMA
jhm glowna2
plast-bud
jhm glowna3
jhm glowna1

„Klasyk” Złotą Szkołą wśród liceów

20.01.2016 - Skierniewice - Wiadomości

W podjęciu decyzji o wyborze szkoły ponadgimnazjalnej pomóc mogą uczniom najstarszych klas gimnazjów i ich rodzicom wyniki ogólnopolskiego rankingu szkół ponadgimnazjalnych organizowanego przez miesięcznik „Perspektywy”. W tegorocznym rankingu aż dwie skierniewickie szkoły wypadły bardzo dobrze. Są to: Klasyczne LO im. Ks. S. Konarskiego, które zajęło w nim 93. pozycję otrzymując tytuł „Złotej Szkoły” oraz LO im. B. Prusa plasujące się na 114. miejscu z tytułem „Srebrnej Szkoły”.

Ranking „Perspektyw” został przygotowany w oparciu o wyniki ubiegłorocznych egzaminów maturalnych na poziomie podstawowym oraz rozszerzonym, a także sukcesy szkół w olimpiadach przedmiotowych. Klasyczne LO, na 500 szkół objętych badaniem, zajęło wysoką, 93. pozycję w kraju, przesuwając się o 8 miejsc w górę w porównaniu z rokiem poprzednim, kiedy to zajęło 101. miejsce w kraju (lata wcześniejsze: 2014 r. – 115. miejsce, 2013 r. - 123. miejsce). Tym sposobem „Klasyk” znalazł się w setce najlepszych szkół w Polsce, zdobywając odznakę „Złotej Szkoły”, którą może posługiwać się w 2016 roku. Warto też zauważyć, że ,,Klasyk'' z roku na rok pnie się w górę rankingu...

- Tak wysoki wynik to zasługa wszystkich, którzy tworzą szkołę, zarówno nauczycieli uczących z pasją oraz uczniów, którzy ciężko pracowali w minionym roku szkolnym 2014/15 – podkreśla Dorota Klucznik, wicedyrektor w Zespole Szkół im. ks. St. Konarskiego w Skierniewicach. - Od lat z maturzystami pracuje ta sama kadra, posiadająca duże doświadczenie i szukająca ciągle nowych metod, by jak najlepiej przygotować uczniów do matury, tym bardziej, że formuła egzaminu wciąż się zmienia – zwraca uwagę wicedyrektor.

Tytuł „Srebrnej Szkoły” przypadł natomiast publicznemu LO im. B. Prusa, które uplasowało się również bardzo wysoko, bo na 114. miejscu (przypomnijmy w 2015 r. – 287. miejsce, a w 2014 r. – 307. miejsce).

- Jesteśmy zaledwie o krok od „Złotej Odznaki” – cieszy się Iwona Leśniewicz, dyrektor w LO im. B. Prusa. – W ubiegłym roku zajęliśmy 287. miejsce, a teraz zaliczyliśmy rewelacyjny skok w górę. Cieszymy się, jednak o tym, że będzie to tak wysoki wynik wiadomo było już w czerwcu, po wynikach matury, którą nasi uczniowie napisali bardzo dobrze. No i nareszcie możemy pochwalić się wysokim wskaźnikiem edukacyjnej wartości dodanej EWD, potwierdzającym przyrost wiedzy ucznia, jaki nastąpił w ciągu trzech lat kształcenia w liceum - dodaje kierująca „Prusem”. Tekst i fot. Joanna Młynarczyk

Komentarze

Dodaj komentarz