Wybierz swój region: Wszystkie regiony Skierniewice Rawa Mazowiecka Żyrardów Brzeziny

Środa, 16 stycznia 2019
Masz problem, widzisz coś, co powinni zobaczyć inni - skontaktuj się 727 011 111 lub kontakt@glossk.pl
REKLAMA
JHM skce 2019
JHM Skce Reym 2019
Brzeziny 2019
JHM Okrzejówka 2019.01.09

Co tam mrozy, jak on ma pierzynę

28.02.2018 - Skierniewice - Wiadomości

Pan Mirosław umościł sobie legowisko w kącie pod wybitym oknem. Zagrzebał się w stercie szmat i okręcił kołdrą. Sen przerwali mu strażnicy miejscy, być może ratując życie. W zrujnowanym pustostanie przy ulicy Rawskiej było podobnie jak pod gołym niebem, 10 stopni poniżej zera. – Pił pan coś? – dopytywał Tomasz Woźniak z patrolu miejskiej straży.

Po usilnych naleganiach mundurowych mężczyzna zgodził się pojechać ze strażnikami do Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie, skąd został skierowany do stołówki PCK przy ulicy Kozietulskiego. Nim zjadł gorący posiłek, zażył kąpieli, dostał też czystą i suchą odzież.
– Jeszcze dziś będzie odwieziony do schroniska dla bezdomnych w Dalkowie niedaleko Łodzi, ale ciekawe, jak długo tam zostanie. Wielokrotnie już uciekał, chce się napić i nie patrzy, że jest mróz i może zamarznąć. Niech ktoś inny się tym martwi, on sobie idzie – mówi Janina Wawrzyniak, dyrektor MOPR w Skierniewicach. – Pan jest mieszkańcem gminy Słupia, tam go dobrze znają – dodaje.

Miejsca, gdzie mogą przebywać osoby narażone na wychłodzenie organizmu sprawdzają też patrole policji, nawet kilkanaście razy dziennie. Zwracają też uwagę na pijanych.
– Dużym niebezpieczeństwem jest wychodzenie na dwór pod wpływem alkoholu – przestrzega Joanna Kącka z KWP w Łodzi. – Czasami wystarczy jeden telefon, aby uratować komuś życie. Pomóc może każdy, kto widzi człowieka będącego w trudnej sytuacji. To może być bezdomny, nietrzeźwy, osoba starsza albo człowiek chory – dodaje.
Tekst i fot. Sławomir Burzyński

Cały artykuł na ten temat znajduje się w czwartkowym wydaniu (1.03) "Głosu Skierniewic i Okolicy"

Komentarze

Dodaj komentarz