Wybierz swój region: Wszystkie regiony Skierniewice Rawa Mazowiecka Żyrardów Brzeziny

Środa, 16 stycznia 2019
Masz problem, widzisz coś, co powinni zobaczyć inni - skontaktuj się 727 011 111 lub kontakt@glossk.pl
REKLAMA
JHM skce 2019
JHM Skce Reym 2019
Brzeziny 2019
JHM Okrzejówka 2019.01.09

Busy pod specjalnym nadzorem

19.12.2012 - Żyrardów - Prawo i bezprawie

W ostatnich dniach policjanci żyrardowskiej drogówki nasilili kontrole busów i autobusów. Jak się okazało wiele z nich nie nadawało się do ruchu, a już na pewno nie do przewożenia ludzi.Braki w oświetleniu, wycieki płynów eksploatacyjnych, brak sygnału dźwiękowego – to najczęstsze powody zatrzymania dowodów rejestracyjnych pojazdów przewożących ludzi w Żyrardowie.

Policjanci z drogówki w ostatnich dniach wzięli pod lupę przewoźników wykonujących odpłatny transport osób. Bardzo szczegółowo kontrolowano zarówno stan techniczny tych pojazdów jak i ich obowiązkowe wyposażenie. Podczas tych kontroli policjanci ujawnili wiele uchybień. Do głównych i nagminnych należały braki i nieprawidłowości oświetlenia, zarówno zewnętrznym jak i wewnętrznym pojazdów,  braki obowiązkowych w tego typu pojazdach sygnałów dźwiękowych. Niestety w tych samych busach i autobusach dochodziło do wycieków płynów eksploatacyjnych.
- Taki stany techniczne pojazdów, którymi przewozi się ludzi to prawdziwa zgroza, dlatego policjanci bez skrupułów zatrzymywali dowody rejestracyjne – mówi st. post. Aleksandra Calik, rzecznik prasowy Komendy powiatowej Policji w Żyrardowie.
Na zatrzymaniu dowodu jednak policyjna akcja się nie kończy. Dalszym ciągiem tych działań było ponowne sprawdzenie pojazdów, gdy już z zaświadczeniem od diagnosty o przejściu badania technicznego zgłaszał się właściciel po odbiór zatrzymanego dowodu rejestracyjnego. I  tu policjanci w kilku przypadkach ponownie musieli zatrzymać dowody rejestracyjne i zabraniać poruszania się tymi pojazdami.
-  Niedopuszczalny jest, by pojazdy służące do zbiorowego transportu nie spełniały podstawowych norm bezpieczeństwa. Dlatego policjanci z ruchu drogowego na bieżąco będą kontynuować akcję, tak aby wyeliminować z naszych dróg pojazdy, które zagrażają nie tylko osobom nimi przewożonymi, ale również innym uczestnikom ruchu – informuje pani rzecznik.
oprac. bea, fot. KPP Żyrardów

Komentarze

Dodaj komentarz