Wybierz swój region: Wszystkie regiony Skierniewice Rawa Mazowiecka Żyrardów Brzeziny

Środa, 19 grudnia 2018
Masz problem, widzisz coś, co powinni zobaczyć inni - skontaktuj się 727 011 111 lub kontakt@glossk.pl
REKLAMA
jhm glowna2
brzeziny
brukbet
jhm glowna3
jhm glowna1

„Bądźmy świadomi” – 1/3 polskich nastolatków ma objawy depresji

04.10.2018 - Rawa Mazowiecka - Edukacja

„Bądźmy świadomi” to hasło prelekcji i warsztatów dla młodzieży oraz rodziców, jakie w najbliższym czasie zamierza przeprowadzić w szkołach średnich Stowarzyszenie Nowe Życie w Rawie. Członkowie organizacji szukają finansowego wsparcia na przeprowadzenie wśród uczniów testów w kierunku depresji.

– Z dostępnych badań wynika, że około jedna trzecia nastolatków w Polsce ma objawy depresji – mówi Anna Seliga (na zdj.), prezes Stowarzyszenia Nowe Życie w Rawie. – Z tego jeden na stu ma myśli samobójcze. Dane są zatrważające. Możemy przypuszczać, że podobne statystyki są w powiecie rawskim. Umieć sobie z tym radzić powinny zarówno same dzieci, jak i rodzice, których sposób i metoda na wychowanie mogą w różny sposób wpłynąć na psychikę pociech. Dlatego chcielibyśmy kolejny raz ruszyć z warsztatami i prelekcjami.

W ubiegłym roku warsztaty dotyczące depresji odbyły się w rawskim LO. W projekcie wzięli udział uczniowie. Z rodzicami o problemie rozmawiano podczas zebrań.
– Obie formy zostały dobrze przyjęte – mówi prezes Stowarzyszenia. – Tym razem chcielibyśmy jednak iść o krok dalej. Chcielibyśmy przeprowadzić profesjonalne testy w kierunku depresji. Wiemy, że problem istnieje. Czas określić w miarę dokładnie jego skalę. Chcemy objąć opieką jak największą liczbę młodzieży, jednak koszt przeprowadzenia jednego testu to ok. 200 złotych. Na razie otrzymaliśmy finansowe wsparcie od gminy Rawa Mazowiecka. Przyznanej dotacji wystarczy na przeprowadzenie 10 testów.

Testy i warsztaty będą prowadzone w rawskich szkołach średnich w październiku. Na razie wiadomo, że projekt będzie realizowany w ZSCEZiU i rawskim LO.
– Prelekcje przeprowadzone w szkołach pozwolą nam na wyłonienie osób, u których przeprowadzimy test i co za tym idzie potrzebujących pomocy – mówi Anna Seliga.

jk

Komentarze

Dodaj komentarz